Мандрівка замками Львівщини «Золота Підкова»

385
Олеський замок
Олеський замок

Це один з найбільш відомих туристичних маршрутів Львівщини, відвідавши який Ви побачите три найцікавіші та найкраще збережені замки цього регіону: Олеський, Підгорецький та Золочівський.

Усі три замки тісно пов’язані між собою історією, хоча кожен має щось особливе. Найстарішим є Олеський замок, перша згадка про який губиться на початку XIV ст. Підгорецький та Золочівський замки є «молодшими» від свого сусіда – обидва походять з 1-ї половини XVII ст., хоча перші укріплення там відомі з давніших часів  – XV-XVI ст.

Замкові споруди служили як оборонними фортецями, так і резиденціями їхніх власників. Замок в Олеську, який гордо домінує над околицями, є прикладом ще середньовічних способів оборони, а Золочів і Підгірці – вже новітніх досягнень XVII ст., які прийшли з далекої Голландії. Обидва зустрічають Вас бастіонами: Золочів могутніми і неприступними, які ховають за стінами Великий та Китайський палаци, а Підгірці – легкими із стрункими вежечками для стрільців. Недаремно палац в Підгірцях сучасники називали Версалем Польського королівства.

Цікавими були і долі власників цих фортець. Найвідомішою родиною, яка об’єднує всі замки, була родина магнатів Собеських. В Олеську народився Ян ІІІ Собеський, один з найвідоміших королів і полководців Європи XVII ст.

Золочівський замок був однією з його прикордонних резиденцій. Саме тут народились деякі з його дітей, а Підгірці на короткий час належали одному з принців. За бажанням та під наглядом дружини Яна ІІІ, королеви Марії-Казимири, в Золочеві збудували Китайський палац, а в Олеську посадили розкішні сади та парки.

Серед інших власників замків були не менш цікаві люди — воєначальники, політики, колекціонери, меценати, алхіміки, арабські еміри та  польські революціонери.

Запрошуємо Вас у світ князів, королів, магнатів та часи, в яких вони жили.

Тривалість екскурсії – 7 год.

 

 

Залишити відповідь