Наскельна фортеця Тустань і водоспад Кам’янка

765
Наскельна фортеця Тустань і водоспад Кам’янка
Наскельна фортеця Тустань і водоспад Кам’янка

Ви наберетеся сил, енергії та натхнення під час подорожі Карпатами – свіже повітря, гори, цілющі джерела, мальовничі краєвиди!

Ця одноденна мандрівка запрошує Вас у пізнє середньовіччя та новий час, в століття існування Київської Русі, Галицько-Волинського князівства і Польського королівства, а також до краси карпатських водоспадів.

Фортеця Тустань була головним прикордонним і митним центром між такими державами, як Галицько-Волинське князівство та Угорське королівство, а пізніше між Польським та Угорським королівствами. Мабуть, звідси і пішла назва Тустань, що означало «тут стань», бо купці, які везли сіль в Угорщину мусили сплатити мито. На той час фортеця була досить відомою і стояла поруч з такими містами, як Львів, Перемишль та Галич.

Окрім цього, Тустань входила до єдиної Карпатської лінії оборони, яка виникла ще в часи існування Київської Русі, а також була включена в міжнародні торговельні зв’язки, як частина Шовкового шляху, який ішов з Китаю до Португалії. Відтоді тут залишились арабські монети, які були в обігу в ІХ-ХІ ст. Проіснував цей митний пункт до XVI ст., після чого почав занепадати.

Тустань відкриє Вам секрети наскельного дерев’яного будівництва (на скелях залишилось понад 4 000 слідів від дерев’яної забудови) і побуту військового гарнізону, особливості торгівлі сіллю в XIV-XVI ст. і,  розповість про те, як місцеві родовища були основними постачальниками солі в Центрально-Східну Європу аж до XVI ст., а також про політичну владу цієї звичної для нас приправи.

Фортеця в Тустані є пам’яткою природи та архітектури, яка, як вважають дослідники, не має аналогів в Європі. Пісковики, на яких розташовувалась фортеця,  сформувались тут близько 25 млн. років тому. Окрім цього, це місце проведення щорічного фестивалю середньовічної культури «Ту Стань!», на якому ці далекі часи оживають зусиллями майстрів історичних реконструкцій.

Також Вас чекає водоспад на річці Кам’янка у природному парку «Сколівські бескиди». Висота водоспаду становить близько 7 м., він має один каскад, який скеля розділяє на два потоки. Це гарне місце для відпочинку та обіду  перед зворотнім шляхом до Львова.

Ще можемо відвідати  Мертве Озеро (інша назва озеро Журавлине),  яке розташоване неподалік від водоспаду. Вода в ньому дуже багата на сірководень, тож в озерці нема ніякої живності.

Джерела з унікальними лікувальними водами, гірські ягоди, лікарські трави, гриби, проста, але дуже смачна карпатська кухня чекають на Вас!

Тривалість екскурсії – 8 год.

Залишити відповідь