Легенди Львівського середмістя

341
Легенди Львівського середмістя
Легенди Львівського середмістя

Львівське середмістя − це серце міста протягом XIV-XVIII ст. А властиво це і було саме місто. Все життя того часу концентрувалося навколо Ринку – головної вулиці і площі Львова.  Тут стояла ратуша, як символ самоврядування, знаходились найбагатші кам’яниці, де проживали найбільш впливові, багаті та шляхетні мешканці міста.

Від площі Ринок відходило вісім вулиць, які сформували міські квартали, що їх між собою ділили представники чотирьох найбільших національних громад Львова того часу – поляки, українці, вірмени та євреї. На невеликій території, оточеній кільцем оборонних мурів, що було тоді просто життєвою необхідністю, кипіло життя. На площі йшла торгівля, в ратуші засідав магістрат, міські ремісники сварилися з конкурентами з-поза міста, перекладачі укладали угоди з іноземними купцями, міняйли влаштовували обмін валют просто на вулиці, майже в кожному будинку варили пиво, а за найменшу образу чи шкоду всі швиденько бігли скаржитись до суду. Так жило «місто в мурах».

Побувавши у львівському середмісті, ви відчуєте сам дух міста, познайомитесь з його буднями та святами, відвідаєте найвеличніші пам’ятки сакрального Львова та давні міські квартали. Дізнаєтесь, де стояв Низький замок, як виглядала реклама в XVII і в XX ст., де була перша пошта, найстаріша аптека, як імператор Австрійської імперії потрапив в халепу на площі Ринок… І це все в оточенні галереї архітектурних стилів сімох століть.

Тривалість екскурсійної прогулянки – 3 год.

Залишити відповідь