Запрошуємо Вас відвідати місто князів, один з найдавніших монастирів в Маняві, який називають другим Афоном та гірський водоспад.
Місто Рогатин, розташоване на ріці Гнила Липа, належить до найдавніших міст нашої країни. Вперше згадується в ХІІ ст., коли місто входило до складу Київської Русі. Звідки взялась така назва – невідомо. Існує легенда, згідно якої князь Ярослав Осмомисл якось взяв свою молоду дружину на полювання, і вона заблукала в лісі. Шукаючи дороги, княгиня натрапила на великого оленя і, їдучи верхи за ним, знайшла князя і дружинників. На тому місці, де молода жінка побачила оленя, було збудовано палац, навколо якого і виник Рогатин. Місто було відомим торговельним та ремісничим центром. Торгові ярмарки, які щорічно проводились в Рогатині, були не менш відомі, ніж ярмарки у Львові. Окрім цього, місто, через часті напади татар, виконувало ще й роль фортеці. Існує думка, що саме звідси походила Роксолана – Хуррем Хасекі Султан, яка була улюбленою дружиною турецького султана Сулеймана Пишного і однією з найвідоміших жінок Європи XVI ст. Ви зможете дізнатися, ким була ця загадкова жінка, яка привела на трон свого сина, будувала мечеті, і за що Стамбул називав її відьмою. Мешканці Рогатина на Ринковій площі встановили їй пам’ятник. А навпроти пам’ятника Роксолані знаходиться колишній оборонний костел св. Миколая, збудований в готично-ренесансному стилі (XV-XVII ст.).
Перший монастир поблизу села Манява було засновано ще в ХІІІ ст., але він був зруйнований татарами. У XVII ст. скит був відроджений ченцем, який повернувся сюди з Афонського монастиря в Греції. Він встановив в монастирі найсуворіші правила і, саме за суворість уставу та аскетизм, Манявський скит отримав назву «другого» Афону. Згодом монастир мав в своєму підпорядковуванні 556 монастирів, став своєрідним куратором у вирішенні важливих релігійних питань. Окрім цього, скит був і знаним мистецьким осередком іконопису та хорового співу. Монастир в Маняві підтримував зв’язки з різними країнами Європи, а також з найбільшими містами на території сучасної України – Львовом та Києвом. Користувався монастир пошаною і в польських королів, які надавали йому різні привілеї. Існує версія, що саме в цьому монастирі похований гетьман Іван Виговський. Архітектурний монастирський комплекс будівель складається з кам’яних і дерев’яних споруд, обведених високим муром з вежами та бійницями. Недалеко від в’їздної брами монастиря знаходиться так званий «Блаженний камінь». Грот в цьому камені і був першим житлом для ченців. Монахи розповідають, що з каменю текла вода, яка зникала в часи закриття монастиря і з’являлась знову, коли монастир відновлювався. Найцікавішими спорудами на території монастиря є відновлена дерев’яна Хрестовоздвиженська церква, в’їзна вежа та вежа-скарбниця.
Недалеко від монастиря знаходиться водоспад на річці Маняві – один з найгарніших та найвищих водоспадів в Українських Карпатах. Манявський водоспад розташований в мальовничій ущелині серед гір, висота падіння води становить близько 18-ти м. Долина ріки перед водоспадом має вигляд каньйону з висотою стін до 20-ти м.
Тривалість екскурсії – 10 год.